dr. Márky Ádám
ACT tréner, orvos, vezető tanácsadó
A harvardi Culture of Health modell szellemében és az American College of Lifestyle Medicine irányelvei alapján vezetek vállalati egészségprogramokat, oktatok orvosokat, medikusokat és pszichológusokat. Emellett a kontextus variábilis részeinek változtatásán keresztül segítek vezetőknek, hogy ne megoldják, hanem megéljék az életüket. Amúgy csak fehér ingem van. Ha lehet, inkább tegeződőm. Nincs jogsim. Tényleg. Nehezen viselem a feudális kereteket és a felhajtást.
6 évig dolgoztam az orvosi egyetem mellett az Országos Mentőszolgálatnál mentőápolóként, sőt a végén szakápólóként; valamiért jó ötletnek tűnt elvégezni az egyetem és a munka mellett egy 2 éves okj képzést… Annyi haszna mindenesetre biztosan volt, hogy elég jól megtanultam vizsgázni, ill. elfogadni, hogy egyszerűen nem lehet mindenre felkészülni. Ráadásul azon kevesek egyike vagyok, akik össze tudják zavarni a NEAK-ot, mert két működési számom is van; egy orvosi és egy szakápolói. A diploma után pár évvel még egy évig dolgoztam mentőorvosként havi két napot, Nógrád megyében; így az igazi magyar valóságról is van sajátélményem.
Mivel volt lehetőségem belülről látni a magyar „egészség”ügy és a benne dolgozók kilátástalan helyzetét, így már az egyetem közben megfogalmazódott bennem, hogy a megszoksz vagy megszöksz közül az utóbbit kéne választani. Ez azonban nem volt könnyű döntés, mert egy időben nagyon megfogott a gyermekszívsebészet, és a GOKI-ban ráadásul olyan helyen tanulhattam, ami egy különlegesen békés, emberi, és szakmai fejlődésre alkalmas sziget volt a magyar eü elkeserítő tengerén.
Végül az segített a döntésben, hogy az egyetem nagy részét már két lányos apukaként csináltam és egyfelől tudtam, hogy ha nagyon jó sebész leszek, akkor nem lesz túl szoros a kapcsolatom velük, másfelől pedig, éreztem, hogy egy orvosi szemszögből kevésbé menő, de társadalmilag igen fontos témában, az egészségfejlesztésben több hozzáadott értéket tudok teremteni.